The Bla Bla Face only facebook news

Володимир Кістіон

Володимир Кістіон - Віце-прем'єр-міністр України

Володимир КістіонВіце-прем'єр-міністр України

Oct
12
2017
15:57
Володимир Кістіон

Сьогодні з Volodymyr Groysman здійснили ревізію #капітальногоремонту доріг трьох областей України – Київської, Черкаської та Кіровоградської .

Вцілому темпами дорожніх робіт задоволені . Українські дороги видозмінюються – не просто латаються ями, а фактично дорога стелиться «з нуля» і закладається фундамент #якіснихдоріг на роки .

В рамках візиту в області поспілкувався з представниками обласних державних адміністрацій . З подивом сприйняв інформацію від двох ОДА про те, що кінцевого розуміння як здійснювати управління і утримання дорогами місцевого значення у них немає . І це фактично за два місяці до старту Дорожнього фонду.

Нагадаю, З 1 січня 2018 року в Україні запрацює Державний дорожній фонд і дороги перейдуть в управління обласних державних адміністрацій . Уряд передбачив у проекті Державного Бюджету на 2018 рік - 11,4 млрд . грн . на розвиток доріг місцевого значення.

Щоб ми не опинилися у ситуації, коли у деяких областях взимку дороги будуть нерозчищеними і людям доведеться відчувати дискомфорт, Мінінфраструктури спільно з Укравтодором необхідно невідкладно посилити роботу з ОДА.

Відкритим досі залишається основне питання: хто ж буде розпорядником коштів Дорожнього фонду? Відповідно до Бюджетного кодексу України, головним розпорядником субвенцій має бути центральний орган виконавчої влади . Тому Міністерство фінансів наполягає, щоб Укравтодор оперував коштами Дорожнього фонду . Але яка ж тоді це децентралізація, кажуть облдержадміністрації.

Якщо слідувати логіці реформи децентралізації, то розпорядником коштів – 35% від надходжень Дорожнього фонду, мають бути саме ОДА . Тому логічно, щоб Міністерство інфраструктури України вийшло з пропозицією до Уряду – внести зміни до Бюджетного кодексу України . Бо Порядок розпорядження коштами Дорожнього фонду, який вже пів року розробляється Мінінфраструктури, цю проблему наразі не вирішує .

Роботу треба невідкладно пришвидшити, щоб з 1 січня 2018 року Дорожній фонд не запрацював лише «на папері», а Укравтодор не опікувався дорогами в пожежному порядку . Люди ж не повинні відчувати дискомфорту через те, що хтось не справляється зі своїми посадовими обов’язками.

More Details:

 

Last Five Posts

Володимир Кістіон - Віце-прем'єр-міністр України

Володимир КістіонВіце-прем'єр-міністр України