The Bla Bla Face only facebook news

Геннадій Зубко

Геннадій Зубко - Віце-прем'єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Геннадій ЗубкоВіце-прем'єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Dec
15
2016
16:55
Геннадій Зубко

Після публікації моїх інтерв'ю та блогів Економічна правда, Деловая столица, Левый Берег - LB.UA, Сегодня.ua про запровадження в дію Фонду енергоефективності стали телефонувати люди і цікавитись деталями його роботи . На запитання, які звучали найчастіше, хочу відповісти для всіх .

Отже, скільки коштуватиме енергоаудит для приватного будинку і, наприклад, для 5-ти поверхівки?

Для приватного будинку повноцінний енргоаудит коштуватиме 3-4 тис . грн.

Для багатоповерхівок, ми розглядаємо можливість застосування 2 типів енргоаудиту: "спрощений" (відповідає пакету "Легкий"), який буде фокусуватись на діагностиці теплової системи будинку та включатиме загальний огляд будинку для виявлення критичних проблем та "повний" (відповідає пакету "Комплексний") - повний енергоаудит з детальним дослідженням всього будинку.

Для невеликої багатоповерхівки на 100 квартир, "спрощений" енергоаудит коштуватиме 5-7 тис . грн, "повний" – 10-15 тис . грн.

Часто мене запитують: чи розглядається можливість, щоб за енергоаудит будинків ОСББ сплачував місцевий бюджет?

Розглядаються можливість, що Фонд ЕЕ буде компенсувати частину вартості енергоаудиту . Щодо місцевих бюджетів, це виключно компетенція місцевої влади . Звичайно, Фонд ЕЕ буде зацікавлений у додатковій підтримці з боку місцевих бюджетів . Це може бути і фінансування енергоаудиту, компенсація відсотків за кредитом, спів-фінансування проектів тощо.

Найбільше запитань стосувалось співпраці з банками . Зокрема, чи будуть банки вимагати заставу, якщо домогосподарство чи ОСББ вирішить взяти кредит на термомодернізацію?

Це питання відноситься до оцінки кредитних ризиків самими банками . Звичайно Фонд ЕЕ зацікавлений в максимально простій процедурі отримання кредиту, тобто без застави та з мінімальним пакетом документів . Але в банках є свої кредитні процедури, тому якщо оцінка кредитоспроможності позичальника буде не достатньою, вони можуть просити додаткові гарантії.

Яким орієнтовно буде відсоток по кредиту?

Відсоток по кредиту буде ринковим . Наприклад, зараз відсотки по "Теплим кредитам” є ринковими . Ми розраховуємо, що стабілізація банківської системи в Україні продовжиться та відсотки по кредитах будуть знижуватись . Але якщо взяти до уваги компенсацію від Фонду ЕЕ, то ефективна ставка може стати від'ємною . Ефективна ставка - це фактична вартість кредитної пропозиції, що враховує всі оплати, які повинен буде зробити клієнт по кредиту . Тобто, якщо кредит на п'ять років складає 1000 грн, відсоткова ставка 23%, а грантова складова 50%, то клієнт має повернути лише 980 грн . Також треба врахувати, що після термомодернізації свого житла клієнт від першого ж опалювального сезону буде економити на сплаті за комунпослуги — газ, тепло, гарячу воду від 20 до 60%, тобто заробляти кошти!

В будь-якому разі, Фонд ЕЕ буде орієнтуватись на доступність своїх продуктів та зможе варіювати розмір гранту . Тобто, якщо ставки за банківським кредитом будуть зростати, розмір гранту буде більший.

More Details:

 

Last Five Posts

Геннадій Зубко - Віце-прем'єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Геннадій ЗубкоВіце-прем'єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України