The Bla Bla Face only facebook news

Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк - політик

Арсеній Яценюкполітик

Jun
28
2017
08:00
Арсеній Яценюк

Цього дня у 1996 році парламент ухвалив Конституцію незалежної України . Це був складний демократичний процес.

Конституційні зміни 2004 і 2014 років відбулися внаслідок революцій, що боролися за справедливість і проти диктатур . Наразі стверджую, що чинна модель себе вичерпала . Для розвитку Україні потрібна нова управлінська модель з чітким розподілом відповідальності та системою стримувань і противаг.

Стисло моє бачення . Президент - глава держави, Верховний Головнокомандувач і національний арбітр . Позапартійний.

Парламент - творець законів і контролер від імені народу . Депутати мають імунітет винятково щодо їхньої політичної діяльності . Парламентарі голосують виключно особисто . За неособисте голосування - кримінальна відповідальність . Рішення у ВР ухвалюються більшістю від присутніх . Кворум - не менше 150 депутатів.

В уряду - вся повнота виконавчої влади . Прем'єр-міністр - керівник уряду, а не заручник політичних ігрищ . Уряд підзвітний парламенту . Члени уряду можуть бути членами парламенту, вони представляють партії в уряді й несуть політичну відповідальність.

Президент має право на вмотивований розпуск парламенту в спосіб, визначений Конституцією . Парламент може застосувати механізм відповідальності президента перед народом через відставку в порядку імпічменту.

Незалежний, компетентний і доступний для громадян суд.

Курс на ЄС та НАТО закріплюється в Конституції.

Ми живемо в час історичних викликів для України і українців . Однією з відповідей на такі виклики є новий національний Основний закон.

Впевнений, що чинний парламент і президент зможуть ухвалити нову редакцію Конституції.

Влада в Україні служить Українському народу . З цього повинен починатися Основний закон . І так він повинен працювати.

More Details:

 

Last Five Posts

Арсеній Яценюк - політик

Арсеній Яценюкполітик