The Bla Bla Face only facebook news

Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк - політик

Арсеній Яценюкполітик

Feb
12
2017
15:09
Арсеній Яценюк

Відомий спеціаліст з розбудови демократії та виконання домовленостей, Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раптом вирішив дати Україні поради стосовно децентралізації і дотримання міжнародних зобов’язань.

Для нас політика децентралізації влади належить до пріоритетів . Україна повертається до тих принципів самоврядування і відповідального управління, які притаманні Європі і від яких наша країна була відірвана російським, а згодом радянським авторитаризмом на століття . За три роки зроблено дуже багато – на місця передано чималі повноваження і фінансові ресурси . Успішно просувається процес формування відповідальних місцевих громад.

Але Росію не цікавить така децентралізація . Вони вважають, що найкращий гарант демократії – це танк на вулиці і автоматники на виборчих дільницях . Саме так Росія окупувала Крим і провела незаконний референдум . Саме так окупувала Донбас і хоче провести там вибори.

Турбота Росії про устрій сусідніх держав – це турбота добре озброєного бандита про навколишні господарства . Цю турботу добре знають всі російські сусіди.

Насправді Росію цікавить одне: розкол України, розшматування на різні частини, підрив її курсу на членство у ЄС і НАТО . За їхніми словами, українського народу, його мови і культури немає . А є «единый с Россией» народ, як каже Президент Путін, щоб легітимізувати агресію . Тому не варто приховувати вовчий норов під овечою шкірою . Ікла видно усім.

Сергій Лавров згадав про Женевський формат . Хороша думка . Можливо, повернемося до цього формату, об’єднавши його з учасниками Нормандії і підписантами Будапештського меморандуму? Щоб ми всі – Україна, Сполучені Штати, Велика Британія, Німеччина, Франція, президент Європейської Ради і Росія - сіли за одним столом й оцінили виконання взятих міжнародних зобов’язань . За Статутом ООН . За Будапештом . За Великим Договором . За Мінськом . Україна готова до такої розмови.

У 1939 році міністр закордонних справ Ріббентроп солідно повчав сусідів і таємно ділив карту світу . У 1946 році в Нюрнберзі Ріббентроп виправдовував себе тим, що його змушував Гітлер . Він вважав себе безневинною жертвою . Фінал і Гітлера, і Ріббентропа – однаково мерзенний.

А Росії справді варто порадити якнайшвидше навести ясність у себе вдома . Бо нинішня Російська Федерація не є жодною федерацією, а централізованою автократією без найменшого натяку на реальну свободу регіонів чи децентралізацію.

Росії треба зайнятися внутрішніми справами – забезпечити дотримання прав людини, подбати про соціальний захист бідних людей, провести реальну децентралізацією, надати справжні, а не декларативні права регіонам, забезпечити рівність прав національних меншин . І, безумовно, пройти складний курс реабілітації від імперіалізму, шовінізму і неподоланного страху перед життям і навколишнім світом . Таку Росію радо б вітали усі сусіди . Послухайте мудрої поради . І забирайтеся геть з України.

 

Last Five Posts

Арсеній Яценюк - політик

Арсеній Яценюкполітик