The Bla Bla Face only facebook news

Арсен Аваков

Арсен Аваков - Міністр внутрішніх справ України

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України

Sep
14
2016
11:50
Арсен Аваков

Вийшла друком правильна книжка.

Зовсім скоро у Львові вона буде представлена публіці на Форумі видавців у суботу 17 вересня о 17:00 у Палаці мистецтв.

Написав декілька сторінок передмови до цього першого видання:

СЛОВО ДО ЧИТАЧІВ

​Добробати . Це слово за роки російської агресії у нашій країні швидко знайшло той глибокий сенс, що зробило його зрозумілим кожному громадянину і патріоту України.

Це зараз журналісти і публіцисти грають асоціаціями, вкладаючи додатковий зміст у складне словосполучення «добровольчі батальйони», в якому, кажуть, ДОБРО — найвагоміша складова . Напевно так і є...

Добровольці прийшли до добровольчих батальйонів спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України — підрозділи, які ми змушені були створити, відповідаючи викликам часу — і зазвичай з добром!

​Йшли перші дні після перемоги Революції гідності.

. . Розпочалася анексія Криму, сепаратисти почали розгойдувати український схід.

Стало зрозуміло, що Збройні сили України, практично зруйновані владою Януковича, перебувають у жалюгідному стані, внутрішні війська і міліція деморалізовані — чинити опір агресору і сепаратистам мали змогу лише лічені підрозділи.

Потрібно було робити щось неординарне та ефективне . ​Олександр Турчинов, котрий на той час виконував обов’язки Президента країни, зібрав тодішніх прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, секретаря РНБО Андрія Парубія, виконуючого обов’язки голови Адміністрації Президента Сергія Пашинського, військових . Був присутній і я, міністр внутрішніх справ.

— Реагувати на загрози практично нічим, все тріщить по швах, — розпочав нараду

Турчинов . —Будемо формувати батальйони територіальної оборони — потрібно різко збільшити кількість боєздатних підрозділів, розкривайте резерви, викликайте на службу досвідчених офіцерів із запасу, рахунок йде на дні!

Арсенію, — звернувся він до прем’єра, — знаю, що скарбниця порожня, але все має бути забезпечено — гроші, паливо.. . Думайте!

— Арсене, — звернувся він до мене, — нарощуй спецпідрозділи, оперативно.

Чекаю конкретних пропозицій і дій.

​Події розвивалися стрімко . Дуже швидко стало зрозуміло, що ставка на батальйони територіальної оборони, що формуються за рахунок призову на службу у військкоматах, повною мірою себе не виправдала — бойові підрозділи дуже складно і довго формувалися, були не достатньо боєздатні.

Саме тоді і виникла ідея формування нових спецпідрозділів МВС — тільки з добровольців . Отже, і службовці, і міліціонери, які пішли в запас, і хлопці з Самооборони Майдану, і просто патріоти з «гражданки» — тільки на добровільній основі!

Мотивовані, котрі швидко навчаються і не пасують перед будь-якими труднощами тих перших тижнів.

​По всій країні я розіслав відповідні інструкції та накази . Робота розпочалася, при цьому дуже оперативна і незадокументована . Геть архаїчні бюрократичні процедури і фільтри — так ризикуємо, але час того вимагав!

​Перший добровольчий батальйон Нацгвардії було сформовано безпосередньо на Майдані — поставили намет для вербування і через два дні в Нових Петрівцях уже запрацював тренувальний табір . Неабияк тут спрацювали Андрій Парубій та Микола Величкович, величезну роботу виконали чимало інших наших майданівців.

​У цій книзі зібрано багато фактів, спогадів і міркувань — звичайно не повних, подекуди і неточних ще повною мірою . Занадто гаряче ще, немає часу ні на ретельний аналіз, ні на вивірені деталі цього феномена, якими стали добровольчі батальйони в Україні.

Час усе розставить по місцях . Ще будуть і дослідження та монографії, проте це видання важливе й актуальне сьогодні, як ніколи — у наш все ще непростий час...

​Не потрібно обожнювати чи ідеалізувати добробатовців — вони не боги і не судді, не фахівці всіх сфер і не моралізатори.

Вони просто хлопці і дівчата, які, незважаючи на смертельні погрози, не відаючи, чим закінчиться для них та чи інша бойова операція, не сховалися, а в найважчий момент — встали на захист України! Вони заслуговують на повагу всі — і ті, хто загинув, і ті, хто поранений, і ті, хто повернувся неушкодженим!

​Не всі в багатотисячній армії добровольців були врешті-решт героями . Це теж правда . Були розформовані «Шахтарськ» і «Торнадо» . Взагалі було різне . Така природа людини, такий її світ . Він не чорно-білий, і не завжди переважають світлі й сонячні фарби . Але незважаючи нінащо — нікому не дозволю огульно засуджувати той самий розформований мною ж «Шахтарськ»! Тим, хто не пам’ятає або не знає, нагадаю — а я ніколи цього не забуду! — в атаці під Іловайськом загинуло 17 «шахтарців» . Віддамо честь і належне бійцям!

​Мені не подобається, коли під добробатовців, одягнувши камуфляж, маскуються крикуни, фарисеї . Мені не подобається, коли по одному вчинку одного добробатівця, судять про всіх . Мені хочеться, щоб якомога більше людей знало правду, а не міфи — правду і реальні факти про подвиг добробатовців . Вони на це заслуговують!

Сподіваюся, презентована

вам книга допоможе в цій благородній справі.

Арсен Аваков,

міністр внутрішніх справ України

 

Last Five Posts

Арсен Аваков - Міністр внутрішніх справ України

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України